Засновано PlusOne group

Не пропусти оновлення

Допомога літнім людям

Як допомогти самотнім літнім людям захиститися від коронавірусу?

Іконка

Згадайте, хто потребує допомоги у вашому оточенні

Спробуйте скласти список усіх знайомих вам людей віком від 65 років, які живуть самі. Можливо, це ваші далекі родичі, з якими ви давно не спілкувалися. Колишня вчителька чи колега по роботі, який вийшов на пенсію. А можливо, це ваш сусід у під’їзді.

Іконка

Об’єднайте свої зусилля з сусідами та друзями

Напишіть про ідею допомогти літнім людям у групові чати вашого багатоквартирного будинку чи групи з друзями. Разом з’ясуйте, хто із мешканців вашого під’їзду, будинку чи району перебуває в зоні ризику через вік, і не може сам собі дати раду. 

Іконка

Запропонуйте свою допомогу громадським організаціям та благодійним ініціативам

Дізнайтеся, можливо, у вашому місті вже є волонтери, які організували допомогу літнім людям. Це можуть бути благодійні чи молодіжні громадські організації. Зв’яжіться із ними та запропонуйте свою допомогу. Обов’язково залиште свої контакти.

Іконка

З’ясуйте медичні потреби і допоможіть з ліками

Дуже ймовірно, що літні люди мають хронічні хвороби, а отже, потребують регулярного прийому ліків. Дізнайтесь назви препаратів та частоту їх прийому. Придбайте ліки в аптеці або замовте доставку онлайн. Постарайтесь замовити такий обсяг медикаментів, якого вистачить на кілька тижнів ізоляції.

Іконка

Забезпечте необхідний запас продуктів та речей для побуту

Допоможіть зробити кількатижневий запас продуктів, які не псуються. Це можуть бути крупи, консерви, олія, макарони, цукор, кава та чай. Так само вчиніть із милом, антисептиками та іншими засобами особистої гігієни. Щоб не наражати літню людину на небезпеку, не контактуйте особисто. Лишіть закупи біля дверей.

Іконка

Навчіть користуватися сервісами доставки

Розкажіть про сервіси доставок їжі та медикаментів. Залиште контакти цих служб і наголосіть, щоб літні люди намагалися уникати безпосереднього контакту з кур’єрами. А якщо уникнути спілкування неможливо – обов’язково мили руки після контакту з паперовими грошима та доставленими речами.

Іконка

Поясність базові засади безпеки на час пандемії

Розкажіть про необхідність регулярно мити руки впродовж не менше як 30 секунд (запропонуйте наспівувати куплет улюбленої пісні). Заохочуйте провітрювати приміщення. А головне – переконайте не виходити на вулицю та не спілкуватись з іншими людьми особисто.

Іконка

Поясність, що робити у разі підозри на коронавірус

Розкажіть про головні симптоми. Дізнайтесь, чи має самотня літня людина контакти свого сімейного лікаря. Поясність, що у разі виявлених симптомів застуди необхідно негайно з ним зв’язатися, отримати настанови щодо лікування і залишатися вдома.

Іконка

Наведіть сильні аргументи на користь самоізоляції

Озвучте статистику по смертності серед старших людей, які захворіли на коронавірус. Поясніть небезпеку для оточення, яке зможе теж заразитися через швидкість передачі вірусу.

Доведіть, що медична система країни найближчим часом буде перевантажена і не зможе всім надати адекватну допомогу. Апелюйте до того, що порушення самоізоляції безвідповідальне щодо інших, зокрема молоді та дітей.

Іконка

Допоможіть пережити труднощі соціальної ізоляції

Найбільше самотніх літніх людей лякає повна соціальна ізоляція. Сучасні технічні засоби можуть значно допомогти подолати цей дискомфорт. Якщо літні люди володіють на базовому рівні роботою з комп’ютером та користуються смартфоном – допоможіть їм опанувати сервіси відеодзвінків. Створіть відеочати для групового спілкування. Можливо, ви можете подарувати їм свій старий смартфон чи ноутбук?

Допоможіть із вибором цікавого контенту, який допоможе пережити складні часи (фільми, музика, книги). Запропонуйте освітні курси та вправи для фізичної активності. Зрештою, просто зателефонуйте та поспілкуйтеся, дізнайтеся, як справи, та побажайте здоров’я.

Але не нашкодьте!

1. Не контактуйте особисто з самотньою літньою людиною, якщо ваша температура вище 37 градусів, ви маєте сухий кашель або будь-які інші симптоми застуди. Та навіть без ознак хвороби намагайтеся уникати прямого спілкування – ви можете переносити коронавірус без симптомів.

2. Користуйтеся дезінфікуючими засобами, коли торкаєтесь речей, які будете передавати самотнім літнім людям.

Допомагати в складні часи - просто.

Навіть кілька дій із цього списку можуть зупинити поширення інфекції та врятувати чиєїсь здоров’я або й життя.  Кожен із нас здатен долучитися та прискорити перемогу над пандемією.

Майбутнє країни
залежить від тебе